Bartosz Banach

Zawodnik TTT

Imię bardzo dobrze znane wśród polskiego kolarstwa MTB, a od niespełna roku także w pro triathlonie, gdzie sponsoruje go m.in. gdański deweloper Torus. W 2002 r. został Drużynowym Wicemistrzem Polski w MTB XC; wyczyn ten powtórzył w 2005 r. W ciągu kolejnych dwóch lat zdobył tytuł Wicemistrza Polski w Kolarstwie Przełajowym CX (w kategorii U-23) oraz Wicemistrza Maraton MTB (w kategorii Elita). W 2010 i 2013 r. zdobył Puchar Polski w Maratonie MTB; w 2013 r. został też Drużynowym Mistrzem Polski w sztafecie MTB XC.

W minionym roku Bartosz wystartował w 40 wyścigach. Debiutował również w triathlonie i może zaliczyć swój pierwszy sezon w tym sporcie do wyjątkowo udanych – aż pięć razy stanął na podium. Zdobył pierwsze miejsce w Triathlon Gdańsk ¼ IronMan i Wicemistrzostwo Polski w Crosstriathlonie. Na OPEN Triathlon Sieraków i OPEN Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia zdobył odpowiednio 8. i 10. miejsce – pierwsze i drugie w kategorii M25. Te sukcesy i zachęcające czasówki nakręcają go do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Kolejny sezon Bartosza Banacha zapowiada się więc znakomicie.

Obecnie Bartosz wraz ze swym bratem Robertem prowadzi serwis banachbrothers.pl, gdzie przelewa swoją sportową pasję na innych. Bartosz prowadzi też gościnnie treningi Torus Triathlon Team na Fitstacji w Alchemii i uczestniczy w wielu warsztatach i sesjach treningowych w Trójmieście. Studiował fizjoterapię na AWFiS w Gdańsku.

Więcej informacji znajdziecie na stronach:

banachbrothers.pl

www.facebook.com/banachbrothers