Marta Czerwińska

Zawodnik TTT

Marta Czerwińska – licealistka legendarnej gdańskiej „topolówki” – od ponad roku związana z Torus Triathlon Team, gdzie regularnie trenuje pływanie, rower i bieganie. Do teamu zaprosił ją… jej Tata, który również trenuje z TTT, podobnie jak jej starsza siostra – Wiktoria. W jej rodzinie sport uprawiają wszyscy, nawet mama, bo w końcu organizowanie wyjazdów, wyposażanie i dopingowanie tez jest swego rodzaju sportem.

Marta zaczęła uprawiać sport od najmłodszych lat. Z początku była to szermierka a trochę później pojawiło się w jej życiu pływanie, które stało się jej miłością, pasją i sposobem na życie. Regularne treningi, dyscyplina sportowa, wyjazdy na zawody w kraju i zagranicą, nowe znajomości i trener o wyrazistej osobowości. To wszystko sprawiło, że dziś Marta trenuje pływanie na torze z zawodnikami o posturze „drwali”, którzy z wysiłkiem trzymają jej tempo. Jej specjalnością jest styl grzbietowy, którym pływa nawet w wodach otwartych!

Piotr – Tata Marty – namówił obie córki do trenowania z TTT i teraz sport, w szczególności dyscypliny triathlonowe, są sposobem na wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Zaprowadziło to w końcu Martę i Wiktorię na linię startową zawodów Herbalife w Gdyni na dystansie sprinterskim. Marta wyszła z wody jako jedna z pierwszych kobiet, później już walczyła o utrzymanie dobrej pozycji. Jednak pierwszy start pokazał jej, na której dyscyplinie powinna się skupić w swoich planach treningowych – na bieganiu. Satysfakcja po ukończeniu sprawiła, że Marta planuje wziąć udział w drugiej edycji Torus In Da House w styczniu 2016, w triathlonie w Gdańsku na dystansie olimpijskim oraz.. w Herbalife w Gdyni. Razem z siostrą i koleżanką rozważają także start w sztafecie.

W chwilach wolnych od szkoły i sportu Marta bardzo lubi podróżować i… oglądać seriale, których nie da zobaczyć się w TV. Lubi też słuchać muzyki i układać playlisty… na najbliższy trening.