Tadeusz Czepukojć

Trener TTT

Tadeusz jest zawodnikiem, a jednocześnie trenerem zawodowo-amatorskiej grupy triathlonistów -Torus Triathlon Team – stworzonej pod szyldem gdańskiego dewelopera, firmy Torus.

Urodził się w 1965 roku w Bartoszycach na Mazurach. Ze sportem, w różnych odmianach, silnie związany był od dziecka, a w czasach juniorskich występował nawet w kadrze narodowej piłkarzy ręcznych. Ukończył gdańską Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu na kierunku wychowanie fizyczne, kończąc aż 10 różnych specjalizacji (m.in. narciarstwo, żeglarstwo, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, judo, pływanie, fizjoterapia). Sport wciągnął go „na maksa”, a jego multisportowy charakter objawia się nawet dzisiaj. Motywację do pracy czerpie ze swojego wnętrza – bliżej nieokreślonej siły, która podpowiada mu, aby codziennie podążał ścieżką samodoskonalenia. Znakomitym motywatorem są też dla niego wspólne treningi z rodziną i przyjaciółmi, aktywnie spędzony czas z najbliższymi.

Tadeusza można spotkać niemal codziennie na gdańskiej Alchemii, gdzie czuwa nad zawodnikami Torus Triathlon Team, przygotowując ich technicznie i kondycyjnie do kolejnego sezonu. W okresie zimowym zawodnicy pracują nad techniką pływania w Aquastacji, zaś na Fitstacji poprawiają kondycję poprzez spinning (ćwiczenia na stacjonarnym rowerze kolarskim) oraz poprzez specjalne ćwiczenia rozciągające. Tadeusz jest gorącym zwolennikiem metody pływania Total Immersion; jego zdaniem pływanie, pierwsza dysciplina triathlonu, wymaga najbardziej technicznego podejścia i pozwala jego podopiecznym wejść na zupełnie nowy poziom.

Tadeusz spełnia się będąc trenerem, nauczycielem i ojcem, ale nie prrzestaje szukać nowych wyzwań. Jego najnowszy projekt to 5xIronMan – pięć morderczych zawodów IronMan na trzech różnych kontynentach. Pierwszy start ma już za sobą, w Langkawi (Malezja), gdzie uzyskał czas 13:45:12 osiągając26. miejsce w kategorii M50-54. Kolejny start w Lanzarote (Hiszpania) w kwietniu.

Więcej informacji o ‘żelaznym’ projekcie Tadeusza jest dostępne na stronie:
www.facebook.com/5xIronMan