Torus

Triathlon

Team

PRZYJDŹ. ZOBACZ. DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ


Torus Triathlon Team istnieje już ponad rok. To zgrana, ale też otwarta grupa osób, zarówno zawodowców (jak Bartosz Banach), jak i amatorów, których pasją i istotną częścią życia stał się triathlon. Razem trenują, doskonalą technikę, wspierają się i zarażają innych tą niezwykłą i piekielnie wymagającą dyscypliną sportu. Ich trenerem od samego początku jest Tadeusz Czepukojć, charyzmatyczny człowiek, który również startuje w zawodach, nie raz zawyżając poprzeczkę swoim podopiecznym.

- Pamiętam, że zaczynaliśmy dość nieśmiało, nie mając do końca sprecyzowanych oczekiwań wobec siebie, ale dzisiaj jest to już pełna i wyjątkowa współpraca. Wszyscy, którzy znaleźli się w grupie TTT kontynuują rozwój, co jest jakimś dowodem wzajemnego zaufania. Stworzyliśmy wspólnie fajny team i atmosferę, która wyzwala ogromne zaangażowanie i poważne podejście do treningów, ale jednocześnie na porządku dziennym są dowcipy. Grupa jest niesamowicie zróżnicowana i wiekowo i pod kątem możliwości, ale tam nie ma żadnych barier. Profesjonalista, wyjadacz startowy trenuje na równi z początkującym amatorem – to są wspaniałe obrazki. Rozrastamy się też liczbowo, startowaliśmy od 20 osób, dzisiaj jest już prawie 40. Szykujemy się do pierwszego obozu treningowego, a w planach są już kolejne. Nasza drużyna nie jest jeszcze kompletna, do części pływackiej, od której wystartowaliśmy dobudowujemy kolejne elementy, profesjonalizując cały projekt. Dla mnie osobiście praca z tymi zawodnikami jest też dużym wyzwaniem i wiele uczę się od nich. Ci ludzie, oprócz pasji jaką jest triathlon, mają też swoje życie, kariery, rodziny. To ode mnie wymaga też dużej cierpliwości i systematycznej pracy, przekonywania do idei – podsumowuje Tadeusz Czepukojć, trener grupy TTT.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy zawodnicy TTT zdążyli wystartować w kilkunastu imprezach, nie tylko triathlonowych. Byli obecni m.in. na Tri Olsztyn (Elemental Tri Series), TORUS TRIATHLON IN DA HOUSE (jedyna w Polsce impreza triathlonowa rozgrywana pod dachem), Volvo Triathlon Series, Herbalife IRONMAN 70.3, Maraton Kraków, Garmin Iron Triathlon, Herbalife IRONMAN 70.3, IRONMAN BARCELONA, Triathlon Gdańsk, Triathlon Sieraków, Triathlon Charzykowy czy w końcu Ironman European Championships we Frankfurcie nad Menem. Zawodnicy niejednokrotnie plasowali się w czołówce zawodów, czasami stając też na podium. Na sam koniec sezonu trener Tadeusz Czepukojć ogłosił swój ambitny projekt 5xIronMan 50+, czyli pięć startów IronMan w ciągu roku! Na początek był start w Ironman Malaysia w upalnym mieście Langkawi, gdzie Tadeusz ukończył trasę z czasem 13:45:12 i zdobył 26. miejsce w kategorii M50-54.

Trwający właśnie sezon zimowy triathlonistom nie pozwala wcale odpocząć. Zawodnicy TTT pracują nad techniką pływania, biegania i jazdy na rowerze, trenując zarówno w obiektach sportowych, jak i w outdoorze. Nie przeszkadza im nawet 15 stopniowy mróz na zewnątrz, bo jak się ma dobry team, to nie ma prostych wymówek od treningu. W planach na najbliższy sezon, oprócz licznych wyzwań i startów, jest także organizacja obozu treningowego, większa ilość spotkań integracyjnych no i oczywiście powiększenie grona TTT o nowych entuzjastów triathlonu!

Jeśli chcesz się rozwijać w tej dyscyplinie, dołącz do zespołu Torus Triathlon Team.
TRENUJEMY:

Aquastacja (kompleksowy grupowy trening pływacki)
Grupa 1 (zaawansowana): 
wtorek, godz. 6.05-7.25
czwartek, godz. 6.05-7.25
Grupa 2 (otwarta):
poniedziałek, godz 8.00-9.20
piątek, godz. 7.20-8.40
Fitstacja (specjalistyczne sesje na rowerach spinningowych)
Poniedziałek godz. 6.05 spinning + trening ogólnorozwojowy
Środa godz. 17.00 spinning
Piątek godz. 6.05  spinning + streching + mobility


Więcej na www.torustriathlonteam.pl
facebook.com/torustriathlon

   Powrót